Dobrodzieński Portal Sportowy

Dobrodzieński Portal Sportowy

Facebook

Sukcesy dobrodzieńskich modelarzy w 2012 roku

W tym roku nasi modelarze uczestniczyli w 6 zawodach modelarskich, jak dotąd z każdych wracali z pucharem dla najlepszej drużyny. Byli w Opolu, Blachowni, Rudzie Śląskiej, Ełku, byliśmy również gospodarzami no i w Rogożniku.

Podczas zawodów modeli żaglowych w Blachowni został zbudowany nowy model Jakuba Zygiel „Voyagel”, którym zdobył II miejsce.

Na zawodach w Rudzie Śląskiej pani komandor sekcji modelarskiej Barbara Pieczka wręczyła 3 modelarzom dyplom uznania z Ministerstwa Sportu i Turystyki, wśród nich jest Beniamin Brylka oraz karty powołania do kadry narodowej. Wsród kadrowiczów jest 4 modelarzy reprezentujących Dobrodzień tj. Beniamin Brylka, Krystian Brylka, Karol Siejka i Wojciech Siejka.

Zawody modeli żaglówkowych w Skarżysku Kamiennej.

Jak co roku w Skarżysku Kamiennej odbyły się zawody modeli żaglówkowych, a po raz drugi połączone z zawodami modeli latających w dniach  10 i 11 września 2011.

Dobrodzień reprezentowało 3 modelarzy: Marcin Ochman oraz Dominik i Krystian Brylka. Ciekawym przypadkiem okazały się wyniki naszych modelarzy, stawali oni na podium na drugim miejscu, każdy w swojej klasie tj. Marcin Ochman w klasie RG 650,Dominik Brylka w klasie NSS-A Junior i Krystian Brylka w klasie NSS-A Senior.

{jcomments on}

XI Zawody Modeli Redukcyjnych Pływających

oraz Regaty Żaglówek - DOBRODZIEŃ 2011

W niedzielę 4 września odbyły się XI Zawody Modeli Redukcyjnych Pływających oraz Regaty Żaglówek w Dobrodzieniu wśród wielu imprez sportowo - kulturalnych pod nazwą „Pożegnanie lata 2011”. Dobrodzieńską modelarnię reprezentowało 11 modelarzy. Nasi modelarze w sumie stanęli 15 razy na podium zdobywając 6 - I miejsc, 7 - II miejsc i 2 III miejsca.

Po wręczeniu pucharów dla najlepszych zawodników pani Burmistrz Róża Koźlik wręczyła list gratulacyjny dobrodzieńskiemu modelarzowi Beniaminowi Brylka, srebrnemu medaliście Mistrzostw Świata Modeli Pływających w klasie NSS-A Junior, w którym przekazała wyrazy uznania za znakomite sukcesy, jakie odnosi w dziedzinie modelarstwa, zarówno w Polsce, jak i na arenie międzynarodowej, rozsławiając i promując miasteczko Dobrodzień.

Poniżej wyniki zawodów

Srebro dla naszego modelarza !!!

Mistrzostwa Świata klas NS odbyły się w tym roku na Węgrzech w miejscowości Bank w dniach 4-12.07 2011.

Nasz kraj reprezentowało 12 modelarzy w tym dwóch z Dobrodzienia Krystian i Beniamin Brylka.

Beniamin jako jedyny z naszej reprezentacji był wytypowany do startu trzema modelami, reszta miała po 2.Każdy model podlegał ocenie, trzeba było odpowiadać na wiele pytań sędziów dotyczących budowy, znajomości planów itp. Sędziowie za pomocą nawet lupy sprawdzali dokładność.

Językiem obowiązującym jest język angielski, kadra posiadała swego tłumacza z którego nie korzystał Beniamin, ponieważ w każdym składzie sędziowskim był sędzia niemiecko- języczny, a w tym języku jest mu łatwo się porozumiewać. Startował w klasie F2A-junior modelem o nazwie”Hermes”,F4B-junior modelem „Nordkap” i NSS-A junior modelem żaglowym „Lea”, natomiast Krystian wystartował w klasie F4-Asenior modelem „Mowie” i w klasie F4B-senior modelem o nazwie”Schutze”.

Mistrzostwa Polski Modelarzy w klasie NS

W tym roku Mistrzostwa Polski klas NS odbyły się w miejscowości Dębowiec w Powiecie Cieszyńskim. Znajduje się tam szereg stawów rybnych,które zajmują 237ha, teren ten jest bogaty w tradycje rybackie i od dawien dawna nazywany”Żabim Krajem”.
Zawody odbyły się w dniach 23-26.06.2011 nad stawem Zamkowym w Dębowcu.
Dobrodzieńscy modelarze nie zawiedli,wrócili z Mistrzostw Polski z pucharem za I miejsce drużynowe uzyskując 1340 punktów, gdzie II miejsce zdobyło Zawadzkie uzyskując 850 pkt a na III stopniu podium był Goleniów uzyskując 810 pkt. Jak widać mamy dużą przewagę. W tym roku z każdych zawodów wracali z pucharem dla najlepszej drużyny tj. Międzynarodowych Mistrzostw Śląska w Rudzie Śląskiej i Warmińsko Mazurskich Mistrzostw Modeli Pływających w Ełku.

W artykule m.in. wyniki oraz foto-relacja

POMYŚLNY START MODELARZY W RUDZIE ŚLĄSKIEJ !!!

W dniach 29.04. - 01.05.2011r. odbyły się XVII Międzynarodowe Mistrzostwa Śląska o Puchar Komandora Sekcji NS. I eliminacja do Mistrzostw Polski w klasach NS. II runda Pucharu Polski w klasach NSS w Rudzie Śląskiej.

Dobrodzień reprezentowało 8 zawodników, 5 z nich zostało wytypowanych do klasyfikacji drużynowej. Z zawodów wrócili z pucharem dla najlepszej drużyny zdobywając 1115 pkt. Drużyna na drugim miejscu zdobyła 695 pkt. a na trzecim miejscu 675 pkt. Nie trudno zauwazyć jaki poziom reprezentują nasi modelarze !!!

MIĘDZYNARODOWE  MISTRZOSTWA  ŚLĄSKA

MODELI  REDUKCYJNYCH PŁYWAJĄCYCH NS.

Przykładowa grafika

[Poniżej wyniki naszych modelarzy]

Zawody modelarskie klass NSS

Przykładowa grafika

[Poniżej wyniki naszych modelarzy]

Zawody modelarskie w Opolu

Przykładowa grafika

UDANY START NASZYCH MODELARZY W OPOLU.

II MIEJSCE DOKiS DOBRODZIEŃ

Poniżej relacja z zawodów!

NASI KADROWICZE BEZ SUKCESÓW

NA MISTRZOSTWACH ŚWIATA

W dniach 31.07-8.08.2009 w miejscowości Pirna w pobliżu Drezna odbyły się Modelarskie Mistrzostwa Świata  klas NS.

Kadrę Polski zasiliło 16 modelarzy, w tym aż 5 reprezentantów DOKiS w Dobrodzieniu - Beniamin Brylka, Paweł Pielok, Karol Siejka, Krystian Brylka i Wojciech Siejka.

* W artykule również reportaż video z "Pożegnania Lata 2009".

 

 

UDANE MISTRZOSTWA POLSKI W DOBRODZIENIU

NASI NADAL W CZOŁÓWCE

 

 

[Zapraszamy do obejrzenia obszernego reportażu video z imprezy]

Szkółki

Szkółka Piłkarska AS Dobrodzień Szkółka Koszykarska Basket Dobrodzień

Wydarzenia

Partnerzy

Kotarski Informatyka Raspberry Novelle Butik Online
Patronat honorowy:
Urząd Miejski w Dobrodzieniu DOKIS Stowarzyszenie Dobrodzień Potrzebującym Kulisy Powiatu ool24.pl
2022 © Dobrodzieński Portal Sportowy
Realizacja PORTALU: Kotarski Informatyka & Raspberry