KOLEJNE PORAŻKI STARTU

vs

KS START MEBLE Dobrodzień - MCKiS Jaworzno  70:95 (17:19, 24:22, 11:36, 18:18)

KS START MEBLE Dobrodzień - TS WISŁA Kraków  79:80 (23:20, 29:23, 10:26, 17:11)

Na pożegnanie 2018 roku we własnej hali koszykarze STARTU MEBLE zaliczyli dwa przegrane mecze, choć każdy z tych pojedynków miał inne oblicze. We wtorek, 4 grudnia nie sprostali przyjezdnym z Jaworzna, grając bardzo słabe spotkanie. Po I połowie było równo, ale w 3 kwarcie postawa naszych koszykarzy była na tyle słaba, że goście uciekli na 20 punktów, a mecz, pomimo lepszej 4 kwarty, zakończył się 25-punktową przegraną dobrodzienian. Inaczej było w sobotę, 8 grudnia, kiedy podejmowali WISŁĘ Kraków, grając ambitnie od pierwszego gwizdka sędziego. Początkowe prowadzenie 12:0 tchnęło zarówno w zawodników, jak i w wielu obecnych na meczu fanów sporo nadziei wreszcie na wygraną. O ile pierwsze 2 kwarty należały do STARTU, to znów fatalnie ułożyło się dla nas w 3 części gry i goście wyszli na prowadzenie 8 punktami. W 4 kwarcie START doszedł rywali, ale w samej końcówce, przy 1-punktowym prowadzeniu WISŁY nasi koszykarze źle rozwiązali decydującą akcję i ostatecznie wynikiem 79:80 ponieśli 8 porażkę w 2 lidze. Przy 4 zwycięstwach daje im to jak na razie 11 pozycję w tabeli rozgrywek. W meczu 12 kolejki widać było, że gra naszych koszykarzy zmierza w dobrą stronę, a jak tylko wrócą do składu kontuzjowani, jakże potrzebni zawodnicy - Maciej Piszczek i Mariusz Kwasek, wszystko wróci do normy i START ponownie pokaże swój potencjał. A już w następnej kolejce START pojedzie do Tarnowskich Gór na spotkanie zamykające I rundę rozgrywek grupy "C".

[W artykule protokoły meczowe]

Wtorek, 4.12.2018r. - 11 kolejka

KS START MEBLE Dobrodzień - MCKiS Jaworzno 70:95 (17:19, 24:22, 11:36, 18:18)

Punkty dla STARTU:
Start: Płaczek 16 (2), Bąk 16, Desczyk R.12, Czekaj 10 (2), Górnik 5 (1), Wudarczyk 4, Nowak 3 (1), Cieśla 2, Rybka 1, Cieślak 1, Desczyk D. 0.