Dobrodzieński Portal Sportowy

Dobrodzieński Portal Sportowy

Facebook

PIŁKARZE STARTU DOBRODZIEŃ ZAKOŃCZYLI SEZON 2017/2018

 

Fot. Karolina Tul

Drużyny piłkarskie KS Start Dobrodzień na zakończenie sezonu 2017/2018, nie awansowały i nie spadły do niższej klasy rozgrywkowej - sumując cel spełniony, ale mogło być lepiej. Seniorzy zajęli wysokie 3 miejsce, ustępując tylko Staremu Ujazdowi i Błękitnym Jaryszów. Runda wiosenne juniorów to jedno wielkie zawirowanie, dwa walkowery dla nas i dwa przeciwko, 6 miejsce w I lidze na sam koniec sezonu. Trampkarze zaprezentowali się bardzo dobrze i zajęli 5 miejsce. Poniżej podsumowanie rundy w wykonaniu drużyn dobrodzieńskiego Startu.

PECHOWY TYDZIEŃ PIŁKARZY STARTU DOBRODZIEŃ

Start Dobrodzień przegrywa w pierwszym meczu ligowym na wiosnę z KS II Krapkowice/Żywocice 1:0.

W wielkanocną sobotę odpada z Pucharze Polski z Prosną Zdziechowice.

 

 KLASA A: 25.03.2018r. (niedziela) - 15 kolejka:

 START Dobrodzień - KS II Żywocice Krapkowice

0:1 (0:1)

 

Fot. Karolina Tul

 

Bramki:

0:1 Korbiel (13')

Pierwszy mecz wiosenny i pierwsza porażka w meczu ligowym od prawie półtorej roku . 

Stadion na ulicy Piastowskiej tym razem nie był dla naszych seniorów szczęśliwy. Mimo ogromnej przewagi przez całe spotkanie przegrywamy z rezerwami Krapkowic 0:1. Tym sposobem nasz dzisiejszy przeciwnik ucieka nam w tabeli na 3 oczka. Kolejny mecz ligowy rozegramy na ciężkim terenie w Jaryszowie, który w tej kolejce wysoko pokonał Radawie 7:4. 

 [W artykule protokół i zdjęcia z meczu]

REMIS Z GRODŹCEM - PRZERWANA PASSA CZTERECH WYGRANYCH STARTU

BEZBRAMKOWO W MECZU DERBOWYM

 

Fot. Karolina Tul - Fotografia

 START Dobrodzień - LZS Grodziec

 0:0

Brak skuteczności i remis z Grodźcem. 

W meczu 12 kolejki tego sezonu nasza drużyna zremisowała z LZS-em Grodziec 0:0. Pomimo wielu sytuacji i zdecydowanej przewagi naszej drużyny nie udało się przez 90 minut zdobyć upragnionego gola dającego wygraną. Przed meczem z Jednością Rozmierka musimy poprawić skuteczność, która ostatnio zawodzi...

 [W artykule protokół z meczu]

STARY UJAZD POKONANY - START WYGRYWA 2:1 Z LIDEREM ROZGRYWEK

Krzysztof Ochman i Rafał Degener strzelcami bramek

Fot. Karolina Tul - Fotografia

Bramki:

1:0 Krzysztof Ochman (36')

2:0 Rafał Degener (39' - asysta Karnydał)

2:1 Fabian Murlowski (50')

 Przerwana passa lidera – Stary Ujazd przegrywa ze Startem Dobrodzień 2:1.

Do spotkania z LZS-em Stary Ujazd nasza drużyna przystąpiła po wygraniu trzech kolejnych spotkań (Kadłub, Żyrowa, Radawie). Natomiast nasz przeciwnik zanotował serię 10 wygranych w tym sezonie, co czyniło go liderem rozgrywek. W poprzednim sezonie ulegliśmy Staremu Ujazdowi dwukrotnie 2:3 u siebie i 0:4 na wyjeździe. Do sobotniego spotkania nasza drużyna przystąpiła bardzo zmotywowana i gotowa na rewanż za dwie poprzednie porażki. Licznie zgromadzona tego dnia widownia na stadionie przy ulicy Piastowskiej po cichu liczyła na niespodziankę, bo „jak nie dzisiaj to kiedy”.

Mimo fatalnej aury, mocno padającego deszczu i zimna nasza drużyna od początku spotkania nie wystraszyła się przeciwnika i walczyła jak równy z równym. Udokumentowała to bramką na 1:0, którą zdobył Krzysztof Ochman strzałem z około 20 metrów. Pod koniec 1 połowy wychodzimy na prowadzenie 2:0 – Rafał Degener wykończa akcję Dawida Karnydała strzałem z główki. Na przerwę schodzimy z dwoma bramkami przewagi.

Druga odsłona zaczęła się najgorzej jak tylko mogła, bo już na samym jej początku piłka odbija się od ręki Dawida Wojtczyka i sędzia główny spotkania wskazuje na „jedenastkę”. Wykonujący ją Fabian Murlowski nie myli się i mamy już tylko 2:1. Ten wynik i co raz lepsza gra gości zagotował troszeczkę atmosferę na trybunach. Sędziowie też dostosowali się do poziomu spotkania i „sprezentowali” naszym kartkowe napomnienia w ilości jak dotąd wyjątkowej (5 żółtych kartoników). Do końca spotkania trwała zażarta wymiana piłkarskich ciosów z jednej i drugiej strony, ale wynik już nie uległ zmianie - obrona Startu była szczelna jak nigdy. Nasza drużyna od ponad roku jest w meczach ligowych u siebie niezwyciężona. Gratulujemy i liczymy, że kolejny mecz „derbowy” z LZS-em Grodziec tego nie zmieni.

 [W artykule protokół z meczu]

START WYGRYWA W MECZU DERBOWYM Z LZS-EM RADAWIE 2:1

SEBASTIAN MICHALSKI BOHATEREM MECZU

 fot. Redakcja: KS Start Dobrodzień

 

Radawie zdobyte - wygrana Startu w meczu derbowy 2:1. Bohaterem dzisiejszego spotkania z LZS-em Radawie został Sebastiam Michalski, który dwoma gola przesądził o wygranej naszej drużyny. Mecz walki i niewykorzystanych szans tak można określić dzisiejszy pojedynek pomiędzy Startem a sąsiadem z Radawia. Nasza drużyna przed kolejnym spotkaniem musi potrenować skuteczność pod bramką przeciwnika, bo to największy mankament w grze Startu. Oby już w najbliższą sobotę z liderem ligi LZS-em Stary Ujazd dopisało nam szczęście i kolejne punkty zostały w naszych "nogach".

 [W artykule protokół i zdjęcia z meczu]

Podkategorie

Szkółki

Szkółka Piłkarska AS Dobrodzień Szkółka Koszykarska Basket Dobrodzień

Wydarzenia

Partnerzy

Kotarski Informatyka Raspberry Novelle Butik Online
Patronat honorowy:
Urząd Miejski w Dobrodzieniu DOKIS Stowarzyszenie Dobrodzień Potrzebującym Kulisy Powiatu ool24.pl
2022 © Dobrodzieński Portal Sportowy
Realizacja PORTALU: Kotarski Informatyka & Raspberry