Dobrodzieński Portal Sportowy

Dobrodzieński Portal Sportowy

Facebook

PIŁKARZE START DOBRODZIEŃ Z AWANSEM DO KLASY OKRĘGOWEJ

 

Start Dobrodzień w sezonie 2020/2021 zagra poziom wyżej czyli w Lidze Okręgowej.


W związku z tym, że dostaliśmy licencję na grę w wyższej klasie rozgrywkowej, nasz klub od 25.07.2020 rozpoczyna zmagania w Lidze Okręgowej I Opolskiego Związku Piłki Nożnej. Czeka nas piłkarskie lato i jesień w pełni, bo zagramy, aż 19 spotkań. Oto lista drużyn, z którymi będziemy mierzyć w nadchodzących rozgrywkach:

 

Źródło: www.pilkaopolska.pl

 

Jak będzie wyglądał system rozgrywek w sezonie 2020/2020.

Rozgrywki Klasy Okręgowej prowadzone będą systemem dwurundowym, tj. I runda – zasadnicza, II runda – finałowa, według następujących zasad:
w I rundzie – zasadniczej w obu grupach uczestniczyć będzie 20 drużyn, które rozegrają między sobą jeden mecz. Po jej zakończeniu obie grupy zostaną podzielone na dwie grupy, tj. grupę mistrzowską – do której zakwalifikowane będą drużyny, które w tabeli końcowej w swojej grupie po I rundzie zajęły miejsca od 1 do 8 i grupę spadkowa, do której zakwalifikowane będą drużyny, które w tabeli końcowej w swojej grupie po I rundzie zajęły miejsca od 9 do 20. Do rundy II–finałowej drużyny zakwalifikowane do grup mistrzowskich oraz do grup spadkowych, przystępują z takim dorobkiem punktowym i bilansem zdobytych, a także straconych bramek jakie uzyskały w I rundzie – zasadniczej. W II rundzie dla drużyn zakwalifikowanych do obu grup mistrzowskich zostanie opracowany nowy terminarz, a drużyny rozegrają między sobą mecz i rewanż.

Drużyny, które po zakończeniu II rundy w swoich grupach mistrzowskich zajmą
1 miejsce uzyskają awans do 4 ligi opolskiej. W II rundzie – finałowej drużyny zakwalifikowane do obu grup spadkowych rozegrają między sobą jeden mecz i drużyny, które po zakończeniu II rundy w swoich grupach spadkowych zajęły miejsca 15, 16, 17,18, 19, 20 zostaną objęte spadkiem do Klasy „A”. Spadkiem objęta zostanie również jedna drużyna z 14 miejsca, która w wyniku meczów barażowych (mecz i rewanż) przegra rywalizację sportową z inną drużyną, która w swojej grupie zajęła 14 miejsce. Przy spadku sześciu drużyn z 4 ligi opolskiej, spada dodatkowo kolejna drużyna z 14 miejsca, i tym samym mecze barażowe nie będą rozgrywane, natomiast jeżeli spadkiem objęte zostanie siedem drużyn z 4 ligi opolskiej lub ewentualnie zdegradowana drużyna z wyższej ligi, to w takim przypadku spadkiem zostanie objęta jedna drużyna z 13 miejsca i zgodnie z zasadami ujętymi powyżej, zostaną rozegrane mecze barażowe o utrzymanie.

Źródło: www.pilkaopolska.pl

Szkółki

Szkółka Piłkarska AS Dobrodzień Szkółka Koszykarska Basket Dobrodzień

Wydarzenia

Partnerzy

Kotarski Informatyka Raspberry Novelle Butik Online
Patronat honorowy:
Urząd Miejski w Dobrodzieniu DOKIS Stowarzyszenie Dobrodzień Potrzebującym Kulisy Powiatu ool24.pl
2022 © Dobrodzieński Portal Sportowy
Realizacja PORTALU: Kotarski Informatyka & Raspberry