Dobrodzieński Portal Sportowy

Dobrodzieński Portal Sportowy

Facebook

DWUDZIESTY PIERWSZY TURNIEJ DLA BYTOMIA

 

fot. TOM

W środę, 1 maja 2019r. po raz dwudziesty pierwszy rozegrano w hali dobrodzieńskiej PSP turniej siatkarski o puchar Przewodniczącego Rady Miejskiej. Decyzją organizatora oraz drużyny META Dobrodzień turniej od tej edycji, dla uczczenia działalności sportowej w naszym mieście ś.p. Rafała Koprka, tragicznie zmarłego w  wypadku samochodowym w marcu 2019r., został nazwany jego imieniem. Sam turniej przeszedł do historii jako jeden z bardziej zaciętych i wyrównanych, udział wzięło 5 drużyn, grano systemem "każdy z każdym", a na 10 spotkań aż 6 zakończyło się po tie-breaku. Po najwyższy puchar przewodniczącego dobrodzieńskiej rady miejskiej sięgnęli siatkarze drużyny KADRA BOBREK z Bytomia. Na przestrzeni ostatnich 6 lat bytomianie uczynili to już po raz piąty, co czyni ich rekordową drużyną w dotychczasowych edycjach. Na uroczystości zakończenia turnieju nagrody wraz z organizatorem wręczali - Przewodniczący Rady Miejskiej Piotr Kapela, dyrektor PSP Bożena Gaś oraz dyrektor DOKiS Agnieszka Hurnik.

 [W artykule wyniki i klasyfikacja końcowa turnieju]

ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W XXI EDYCJI "MAJOWEGO TURNIEJU SIATKÓWKI"

im. Rafała Koprka

O PUCHAR PRZEWODNICZĄCEGO RADY MIEJSKIEJ W DOBRODZIENIU

PATRONAT HONOROWY obejmuje Przewodniczący Rady Miejskiej w Dobrodzieniu Piotr Kapela

CEL - Popularyzacja siatkówki, aktywność ruchowa w czasie wolnym, integracja sympatyków siatkówki

TERMIN - 1 maja 2019r. (środa), godz. 9.00

ZGŁOSZENIA - do dnia 24 kwietnia 2019r. (godz.16.00) na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub tel. 600 749 964 ZAPISY ZAKOŃCZONE!

MIEJSCE - Hala Sportowa PSP w Dobrodzieniu, ul. Piastowska 49

ORGANIZATOR - Dobrodzieński Ośrodek Kultury i Sportu, Tomasz Sikora

[W artykule regulamin i lista zgłoszeniowa do pobrania oraz zgłoszone drużyny]

META ZWYCIĘZCĄ DWUDZIESTEJ "SIATKARSKIEJ MAJÓWKI"

    

fot. Aleksandra Wilk & TOM

Minęło już 20 lat tej amatorskiej imprezy w Dobrodzieniu. Na przestrzeni tych lat przez turniej przewinęło się ponad 50 różnych drużyn, rozgrywki zawsze wspierał Przewodniczący Rady Miejskiej, w roli asystentów sędziowskich występowała lokalna młodzież szkół ponadgimnazjalnych, a integracyjna część tej imprezy pozostawiła u wielu niezapomniane chwile, przeżycia i przyjaźnie. Na ten turniej czekało się cały rok. Ale typowy jubileusz turniej ma świętować dopiero podczas 25-lecia.

Podczas XX edycji Majowego Turnieju Siatkówki o puchar Przewodniczącego Rady Miejskiej w Dobrodzieniu drużyna META Dobrodzień nie dała szans pozostałym uczestnikom i pewnie zwyciężyła turniej, nie doznając ani jednej porażki. Najwyższy puchar Przewodniczącego Rady Miejskiej został w Dobrodzieniu po raz pierwszy od 15 lat (ostatnie zwycięstwo lokalna drużyna odniosła w 2003r. - ZSP Dobrodzień). W tym roku impreza odbyła się tylko 1 maja 2018r., a do rozgrywek zgłosiło się 6 drużyn. Najpierw rywalizowano w 2 grupach, z których awansowały po 2 drużyny, potem rozegrano półfinały i finały. W meczu finałowym o 1 miejsce dobrodzieńska ekipa zagrała z AGROCOMEM Żędowice. Spotkanie, szczególnie w 2 secie, było bardzo zacięte i emocjonujące, prowadzenie zmieniało się w końcówce tej partii raz na korzyść AGROCOMU, a raz METY. Kibice byli pewni, że za chwilę zobaczą tie-break. Ostatecznie siatkarze METY zachowali więcej "zimnej krwi", wygrywając dwudziesty finał MTS. Tym bardziej radość wypełniła serca wszystkich sympatyków lokalnej siatkówki, gdy zwycięsko z tak trudnej batalii wyszła wreszcie dobrodzieńska drużyna. Na uroczystości zakończenia turnieju nagrody wraz z organizatorem wręczali - Przewodniczący Rady Miejskiej Damian Karpinski, dyrektor PSP Bożena Gaś oraz dyrektor DOKiS Agnieszka Hurnik.

[W artykule wyniki i obszerna foto-relacja z imprezy]

ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W XX EDYCJI "MAJOWEGO TURNIEJU SIATKÓWKI"

O PUCHAR PRZEWODNICZĄCEGO RADY MIEJSKIEJ W DOBRODZIENIU

 

PATRONAT HONOROWY obejmuje Przewodniczący Rady Miejskiej w Dobrodzieniu Damian Karpinski

CEL - Popularyzacja siatkówki, aktywność ruchowa w czasie wolnym, integracja sympatyków siatkówki

TERMIN - 1 maja 2018r. (wtorek)

ZGŁOSZENIA - do dnia 25 kwietnia 2018r. (godz.16.00) na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub tel. 600 749 964 - ZAPISY ZAKOŃCZONE

MIEJSCE - Hala Sportowa PSP w Dobrodzieniu, ul. Piastowska 49

 ORGANIZATOR - Dobrodzieński Ośrodek Kultury i Sportu, Tomasz Sikora

[W artykule regulamin i lista zgłoszeniowa do pobrania oraz zgłoszone drużyny]

     KADRA BOBREK BYTOM PO RAZ CZWARTY    

 

fot. Kamila Sikora & TOM

W tegorocznym, dziewiętnastym Majowym Turnieju Siatkówki o puchar Przewodniczącego Rady Miejskiej w Dobrodzieniu, rozgrywki toczyły się tylko jednego dnia - 1 maja 2017r. (bez eliminacji). W hali Publicznej Szkoły Podstawowej rywalizowało ze sobą pięć drużyn, które po wielu zaciętych i wyrównanych pojedynkach w krótkich setach (do 15 pkt), wyłoniły nowego - XIX mistrza turnieju. Rozgrywki "każdym z każdym" tak się ułożyły, że ostatni mecz okazał się bezpośrednią walką o 1 miejsce. A zagrały w nim - miejscowy zespół META i KADRA BOBREK z Bytomia. Pierwszy set dla Dobrodzienia, w drugim lepszy był team bytomski, a w tie-breaku, po kilku piłkach meczowych z obu stron, zwyciężył obrońca tytułu sprzed roku - KADRA BOBREK (także zwycięzca XVII i XVI edycji. Zawody sędziował pan Józef Gliński z Opolskiego Związku Piłki Siatkowej. Podczas uroczystości wręczenia nagród puchary wręczali zaproszeni gości oficjalni - Przewodniczący Rady Miejskiej w Dobrodzieniu Damian Karpinski, dyrektor DOKiS Agnieszka Hurnik oraz dyrektor PSP Bożena Gaś.

[W artykule wyniki i relacja z turnieju]

Szkółki

Szkółka Piłkarska AS Dobrodzień Szkółka Koszykarska Basket Dobrodzień

Wydarzenia

Partnerzy

Kotarski Informatyka Raspberry Novelle Butik Online
Patronat honorowy:
Urząd Miejski w Dobrodzieniu DOKIS Stowarzyszenie Dobrodzień Potrzebującym Kulisy Powiatu ool24.pl
2023 © Dobrodzieński Portal Sportowy
Realizacja PORTALU: Kotarski Informatyka & Raspberry