Dobrodzieński Portal Sportowy

Dobrodzieński Portal Sportowy

Facebook

"DOBRODZIEŃ OPEN" W RAMACH MISTRZOSTW POLSKI

fot. Michał Krzymiński

W dniach 5-6 lipca 2014r. na boiskach ogrodu plebanijnego w Dobrodzieniu odbył się Turniej Eliminacyjny Mistrzostw Polski w siatkówce plażowej mężczyzn. Ta dwudniowa, barwna impreza sportowa, zorganizo wana przez DOKiS, rozegrana została w ramach obchodów 640 rocznicy Dobrodzienia. Udział wzięło 20 par z całego kraju, a zwycięstwo odniosła para "MAT-POL" - Krzysztof Baran / Patryk Baran (Bolesławiec / Gorzów Wielkopolski). Na drugim stopniu podium znalazła się para obrońców tytułu mistrzowskiego sprzed roku - Dawid Ogórek / Adrian Sdebel (Wygiełdów k.Praszki / Jastrzębie Zdrój), a trzecią lokatę wywalczyli najbardziej znani zawodnicy z parkietów ligi polskiej i reprezentacji krajowej - Rafał Matusiak / Marcin Nowak - (Łódź / Warszawa). Nagrody podczas ceremonii zakończenia turnieju wręczali wiceburmistrz Marek Witek, dyrektor DOKiS Agnieszka Hurnik, organizator Tomasz Sikora oraz Prezes Wydziału Siatkówki Plażowej w OZPS Józef Gliński. Sędzią głównym turnieju był Wiesław Cieślik z Sosnowca.

Sponsorem głównym imprezy była firma CRASH EXPERT Z.o.o., a ponadto turniej wsparło 16 lokalnych firm.

[W artykule wyniki, zdjęcia z turnieju oraz krótka relacja TVP Opole]

Orlen Beach Volley Tour 2013 - Dobrodzień OPEN

GRUPA

JMK

fot. Nikola Dylka

W dniach 20-21 lipca 2013r. na boiskach plażowych w Dobrodzieniu odbył się turniej eliminacyjny do Mistrzostw Polski w siatkówce plażowej mężczyzn. Dwudniowy ORLEN BEACH VOLLEY TOUR 2013 DOBRODZIEŃ OPEN, bo tak brzmi pełna nazwa turnieju, zorganizowany został pod egidą Dobrodzieńskiego Ośrodka Kultury i Sportu przez komitet organizacyjny kierowany przez Tomasza Sikorę i Łukasza Rejdaka. Ten udany ze wszech miar turniej został wsparty przez wiele dobrodzieńskich firm, w szczególności przez fundatora puli nagród wynoszącej 4.000 zł - GRUPĘ JMK Jarosława Jasionka. 16 par siatkarzy plażowych z całego kraju punktowało do rankingu PZPS. Zwycięstwo odniosła para Dawid Ogórek / Adrian Sdebel (Praszka/Jastrzębie), a wicemistrzostwo przypadło zawodnikom - Bartoszowi Kujawskiemu i Tomaszowi Maziarkowi (Nowy Dwór Mazowiecki/Płock).

[W artykule wyniki finałowe ii zdjęcia z turnieju]

GRAND PRIX OPOLSZCZYZNY DECATHLON 2012

w SIATKÓWCE PLAŻOWEJ ROZSTRZYGNIĘTY

[zdj. Nikola Dylka]

Te prestiżowe zawody odbyły się w dniach 21-22 lipca 2012r. będąc jedną ze sportowych atrakcji na wysokim poziomie podczas odbywających się w tym czasie "Dni Dobrodzienia". A było o co walczyć, bo na turnieju dobrodzieńskim świetnie dopisali sponsorzy - do wygrania była pula nagród - 4.000 zł., ufundowana przez Jarosława Jasionka (PRE-MEDIA), a do losowania komfortowe pufy firmy SIT-SIT. Ponadto zawodnicy walczyli o punkty w klasyfikacji generalnej Grand Prix. W sobotę, 21 lipca od godz. 10.00 na boiskach plażowych w ogrodzie plebanijnym w Dobrodzieniu rywalizowali siatkarze. Zwycięstwo odniosła para z Libiąża k/Oświęcimia -  Michał Matyja i Paweł Ciuła. Jedyna para dobrodzieńska - Fabian Sówka / Arnold Tkacz uplasowała się na pozycji 13-15. Dzień później, w niedzielę, od godz. 11.00 oglądaliśmy turniej GP kobiet, w którym najlepiej zaprezentowała się para z Opola - Marta Sikora/Daria Michalak. Wśród pań pary z Dobrodzienia nie startowały.

[W artykule wyniki i foto-reportaż z całego turnieju]

UDANY TURNIEJ PLAŻOWY

PUCHARY PRZEWODNICZĄCEGO RADY MIEJSKIEJ W RĘKACH NAJLEPSZYCH SIATKARZY PLAŻOWYCH W GMINIE DOBRODZIEŃ

Najlepsi w kat. MIXT [fot. Nikola Dylka]

W niedzielę, 22 lipca 2012r. tuż po rozgrywkach Grand Prix Opolszczyzny Kobiet rozpoczął się turniej o puchar Przewodniczącego Rady Miejskiej w Dobrodzieniu. W tym multi-turnieju udział mogli wziąć wyłącznie mieszkańcy gminy Dobrodzień. Zawody prowadzili sędziowie Opolskiego Związku Piłki Siatkowej, dołączając do grona osób i instytucji wspierających tą imprezę. Po kilku godzinach gry wyłoniono najlepsze pary w kategoriach - żeńskiej, męskiej i mixtach. Dużo wyższa niż spodziewana frekwencja w turnieju (ogółem 23 pary) jednoznacznie wskazuje na rosnące zainteresowanie tą dyscypliną. Siatkówka plażowa stała się popularna i zjednuje sobie coraz większe rzesze amatorów.

W XV GRAND PRIX OPOLSZCZYZNY

W SIATKÓWCE PLAŻOWEJ - DOBRODZIEŃ 2011

TRIUMFOWAŁY PARY ZE ŚLĄSKA

Rozgrywany po raz drugi w Dobrodzieniu 2-dniowy turniej siatkówki plażowej z serii Grand Prix Opolszczyzny był niewątpliwie, obok turnieju tenisa ziemnego i biegu "Dobrodzieńska Dycha", sportową barwą dla odbywających się w tym czasie Dni Dobrodzienia. W dniach 16-17 lipca 2011r. na boiskach ogrodu plebanijnego o kolejne punkty Grand Prix rywalizowało w sumie 48 zawodników w kat. mężczyzn (sobota) i kobiet (niedziela) z Opolszczyzny, Śląska i woj. dolnośląskiego. Co ważne, pogoda, która dzień wcześniej spłatała kosztownego figla organizatorom zalewając boiska, dopisała w stu procentach. Najlepsi zawodnicy turnieju mogli cieszyć się z wysokich wygranych pieniężnych oraz udziału w losowaniu atrakcyjnych nagród rzeczowych. Zwycięstwa w obydwu rozgrywanych kategoriach odniosły zespoły z woj. śląskiego - wśród siatkarzy wygrała para z Częstochowy, a w kat. kobiet - duet z Katowic i Gliwic.

W artykule m.in. foto-relacja i wyniki turnieju kobiet i mężczyzn!

Szkółki

Szkółka Piłkarska AS Dobrodzień Szkółka Koszykarska Basket Dobrodzień

Wydarzenia

Partnerzy

Kotarski Informatyka Raspberry Novelle Butik Online
Patronat honorowy:
Urząd Miejski w Dobrodzieniu DOKIS Stowarzyszenie Dobrodzień Potrzebującym Kulisy Powiatu ool24.pl
2022 © Dobrodzieński Portal Sportowy
Realizacja PORTALU: Kotarski Informatyka & Raspberry