Dobrodzieński Portal Sportowy

Dobrodzieński Portal Sportowy

Facebook

ZŁOTA MARTA

fot. Archiwum VEGI Dobrodzień

W dniach 15-16.06.2019 r. w Oświęcimiu Polski Związek Pływacki zorganizował 2 rundę Międzywojewódzkich Drużynowych Mistrzostw Młodzików 13-letnich, które były podsumowaniem pływackiego sezonu letniego 2019 dla tej kategorii wiekowej w Opolskim, Śląskim, Małopolskim i Podkarpackim Okręgowym Związku Pływackim. W zawodach wystartowała Marta Rakowska z Krasiejowa, która na co dzień reprezentuje Sekcję Pływacka VEGA Dobrodzień. W Oświęcimiu Marta wywalczyła cztery medale oraz uzyskała II klasę sportową.

[W artykule relacja z zawodów]

 

  

Na terenie krytej pływalni MOSiR w Oświęcimiu Marta wystartowała w czterech konkurencjach indywidualnych: 100m i 400m stylem dowolnym, 100m stylem motylkowym oraz 200m stylem zmiennym.

Podczas dwudniowych zmagań sportowych nasza pływaczka trzykrotnie zdobywała złote medale zwyciężając w swoim koronnym stylu dowolnym i zmiennym.

 

 

A w konkurencji 100m stylem motylkowym po wyrównanym wyścigu na finiszu wywalczyła 2 miejsce.

 

  

Najwięcej emocji sportowych kibicom pływania udzieliło się podczas ostatniej konkurencji zawodów, tj. 200m stylem zmiennym. Na każdym odcinku stylowym zmieniała się prowadząca zawodniczka.

Marta płynęła konsekwentnie swoim tempem na 2 lub 3 pozycji, a na ostatnim odcinku, który pokonywany jest jej koronnym stylem dowolnym, zachowała najwięcej sił i pokonała rywalki.

 

Na szczególną uwagę zasługuje jednak wynik sportowy osiągnięty na dystansie 400m „craulem”.

Marta w tej konkurencji zdecydowanie pokonała rywalki i uzyskała najbardziej wartościowy w punktacji FINA wynik całych zawodów, który równocześnie zapewnił uzyskanie II klasy sportowej dziewcząt właściwej dla wieku 17-lat.

 

W zawodach młodzików 13-letnich wzięło udział 195 zawodników (w tym 85 dziewcząt), którzy reprezentowali 29 sekcji i klubów pływackich z Makroregionu Południowego obejmującego Śląsk, Małopolskę, Podkarpacie i Opolszczyznę.

Międzywojewódzkie Drużynowe Mistrzostwa Młodzików 13 letnich zostały przeprowadzone w Oświęcimiu, Ostrowcu Świętokrzyskim oraz Gorzowie Wielkopolskim w formule korespondencyjnych zawodów centralnych o randze (nieformalnych) Mistrzostw Polski dla zawodników z całego kraju. Formuła korespondencyjnych zawodów polega na tym, iż podczas zawodów pływacy tej samej kategorii wiekowej zobligowani są startować na dystansach i w stylach ustalonych przez Polski Związek Pływacki.

 

  

Po zakończeniu rywalizacji młodzików w Polsce, obecnie Marta należy do ścisłej czołówki młodziczek w kraju zajmując w krajowym rankingu dwa drugie miejsca w konkurencji 400m stylem dowolnym i 200m stylem zmiennym.

 

Stowarzyszenie Promocji Pływania

VEGA Dobrodzień

Szkółki

Szkółka Piłkarska AS Dobrodzień Szkółka Koszykarska Basket Dobrodzień

Wydarzenia

Partnerzy

Kotarski Informatyka Raspberry Novelle Butik Online
Patronat honorowy:
Urząd Miejski w Dobrodzieniu DOKIS Stowarzyszenie Dobrodzień Potrzebującym Kulisy Powiatu ool24.pl
2022 © Dobrodzieński Portal Sportowy
Realizacja PORTALU: Kotarski Informatyka & Raspberry