Dobrodzieński Portal Sportowy

Dobrodzieński Portal Sportowy

Facebook

AKADEMIA CUP 2014

z udziałem naszych najmłodszych piłkarzy

W ostatnią sobotę listopada 2014r. w hali sportowej Gimnazjum nr 1 w Lublińcu odbyły się rozgrywki młodych talentów w piłce nożnej "Akademia Cup 2014" dla rocznika 2006 i młodszych. W rozgrywkach tych udział wzięło 6 zespołów, w tym młodzi piłkarze z ASa Dobrodzień. Nasi chłopcy zagrali z Akademią Sportową Lubliniec I, Akademią Sportową Lubliniec II, Akademią Sportu Olesno, KSB Lędziny i Ajaksem Częstochowa. W turnieju obowiązywał system gier ,,każdy z każdym". Jak mówi trener najmłodszej grupy AS Dobrodzień Adam Mika, głównym celem turnieju było propagowanie piłki nożnej wśród dzieci.

ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W KOLEJNYM SEZONIE

SPORTOWYCH ZAJĘĆ DLA NAJMŁODSZYCH

[fot. Archiwum Portalu]

Od  6 października 2015r. (wtorek) swoje zajęcia rozpoczną najmłodsi sportowcy w gminie Dobrodzień, czyli przedszkolaki w grupie o nazwie SPORTUSIE (4, 5, 6 lat). Dzień wcześniej na salę sportową wkroczą również adepci szkółki SPORTAKUS (7, 8, 9 lat); (pierwsze zajęcia - poniedziałek, 5 października 2015r). Obie grupy w tym sezonie odbywać będą zajęcia ogólnorozwojowe obfitujące w ćwiczenia gimnastyczne, korekcyjne i oswajające z piłką  połączone z zabawą. Nie zabraknie także toru przeszkód, czy gier i zabaw sportowych. Więcej informacji w artykule.

ZAPRASZAMY DO UCZESTNICTWA!

[W artykule szczegóły o miejscach, terminach oraz zasadach zgłoszenia i udziału w powyższych szkółkach!]

SPORTUSIE I SPORTAKUSY ZAKOŃCZYŁY SEZON

W poniedziałek, 23 czerwca 2014r. w hali PSP w Dobrodzieniu odbyły się ostatnie w tym sezonie zajęcia szkółek sportowych dla dzieci SPORTUSIE i SPORTAKUS. Jak nakazuje tradycja tych zajęć, aby godnie zakończyć sezon i otrzymać złoty medal, każdy z adeptów musiał zaliczyć tor przeszkód i dodatkowo wykazać się sprawnością w klilku konkurencjach. Wszystkie dzieci pomyślnie przeszły wszelkie testy i konkursy, wykazując się niezłą zwinnością, skocznością i koordynacją ruchową. Kolejny rok zajęć dla najmłodszych sportowców w gminie Dobrodzień przeszedł do historii. Na następne zapraszamy dopiero w październiku!

[W artykule zdjęcia i krótka relacja z zajęć zakończeniowych]

OLIMPIADA U PRZEDSZKOLAKÓW

fot. Michał Kazimierowicz

We wtorkowe przedpołudnie, 3 czerwca 2014r., w hali PSP w Dobrodzieniu odbyło się wielkie spotkanie najmniejszych sportowców w gminie Dobrodzień - czyli Sportowa Olimpiada Przedszkolaków. Na zaproszenie organizatora - Przedszkola z Oddziałami Integracyjnymi w Dobrodzieniu, stawili się reprezentanci gminnych przedszkoli z Bzinicy, Główczyc i Myśliny. Ponadto startowały też 3 grupy z Dobrodzienia. Oprawa tej imprezy przypominała prawdziwą olimpiadę, były przemarsze reprezentacji z transparentami, były hasła i wiersze zagrzewające do sportowych zmagań, byli kibice (rodzice, dzieci i młodzież szkolna), a przede wszystkim była sportowa rywalizacja. Pierwsza Olimpiada dla naszych najmłodszych sportowców przeszła już do historii.

[W artykule krótka foto-relacja i wyniki]

ŚW. MIKOŁAJ

U SPORTUSIÓW i SPORTAKUSÓW


fot. Marek Nowak

Zgodnie z tradycją sportowych szkółek dla dzieci na ostatnich zajęciach przed świętami Bożego Narodzenia naszych najmłodszych sportowców odwiedził Św. Mikołaj ze swoją świtą. W tym roku Mikołaj przybył z prezentami najpierw do Sportakusów (16 grudnia), a dzień później do Sportusiów. Dzieci oczywiście musiały pokonać ćwiczony na każdych zajęciach tor przeszkód oraz odpowiedzieć na kilka pytań gościom z dalekiej Laponii. A potem każdy mógł zerknąć do swojej paczuszki i ewentualnie skosztować słodyczy, w drodze wyjątku, jak to na zajęciach sportowych i jeszcze wielokrotnie pobawić się na torze przeszkód.

[Zobacz foto-relację]

Szkółki

Szkółka Piłkarska AS Dobrodzień Szkółka Koszykarska Basket Dobrodzień

Wydarzenia

Partnerzy

Kotarski Informatyka Raspberry Novelle Butik Online
Patronat honorowy:
Urząd Miejski w Dobrodzieniu DOKIS Stowarzyszenie Dobrodzień Potrzebującym Kulisy Powiatu ool24.pl
2022 © Dobrodzieński Portal Sportowy
Realizacja PORTALU: Kotarski Informatyka & Raspberry