Dobrodzieński Portal Sportowy

Dobrodzieński Portal Sportowy

Facebook

WALKA O UTRZYMANIE

[fot. Archiwum Portalu]

Dobrodzieńscy tenisiści stołowi z sekcji DOKiS zakończyli rundę jesienną w rozgrywkach IV ligi. "Mogło być znacznie lepiej, lecz się nie udało" - opisuje grę swojej drużyny Krzysztof Zyga - "Bardzo słabo zagraliśmy w ostatnich 2 meczach, mieliśmy wygrać, ale niestety jeden przegraliśmy, choć po wyrównanej walce, a drugi zakończył się remisem. Nadal musimy walczyć o utrzymanie w IV lidze". Na półmetku rozgrywek nasi reprezentanci zajmują ostatnią lokatę w tabeli.

TENISIŚCI DOKiS W WALCE

O UTRZYMANIE W IV LIDZE

fot. archiwum Portalu

Porażkami z Kędzierzynem, Szybowicami i Głubczycami zakończyli sezon tenisiści stołowi dobrodzieńskiego DOKiS-u. W tabeli nasz zespół uplasował się na 9 miejscu i teraz czeka go dalsza walka w barażach o utrzymanie z drużyną z V ligi.

[W artykule wyniki trzech ostatnich pojedynków i podsumowanie sezonu]

TRUDNY SEZON SEKCJI TENISA STOŁOWEGO

DOKiS Dobrodzień

[fot. archiwum Portalu]

Tego sezonu nie mogą zaliczyć do zbyt udanych IV-ligowi tenisiści dobrodzieńskiego DOKiS-u. Pomimo, że rozgrywki są jeszcze w toku, na 6 ostatnich spotkań nasi reprezentanci wygrali tylko jedno, plasując się w ligowej tabeli na 8 miejscu. Jednak taki stan spowodowany jest kilkoma zmianami, jakie spotkały w tym roku sekcję tenisową. Drużynę opuścił najlepiej punktujący zawodnik Marcin Bula, a treningi nie są już prowadzone pod stałym okiem Marty Lityńskiej, choć kontakt z trenerką z Zawadzkiego utrzymywany jest raz w tygodniu. Sekcją, która działa aktualnie bez trenera, opiekują się Tomasz Oliwa wraz z Krzysztofem Zygą. Współtworzą oni kadrę wraz z Krystianem Małczakiem i nowymi twarzami: Markiem Kapelą i Patrykiem Jańtą. Wygląda na to, że nasz zespół potrzebuje czasu, aby podszlifować umiejętności i móc zaistnieć na ligowej arenie.

[W artykule wyniki drużyny i aktualna tabela]

WYJAZDOWA PRZEGRANA TENISISTÓW

GROM Szybowice   vs   DOKiS Dobrodzień

8 : 6

[fot. Archiwum Portalu]

W ostatnim meczu I rundy rozgrywek IV ligi tenisa stołowego nasi reprezentanci ulegli zespołowi GROM Szybowice w stosunku 6:8. Mecz był bardzo zacięty, trwał aż trzy godziny, a większość pojedynków, jak donosi kapitan naszej drużyny Marcin Bula, kończyła się wynikiem 3:2.

TENISIŚCI DOKiS KOŃCZĄ I RUNDĘ

[fot. Archiwum Portalu]

DOKiS DOBRODZIEŃ    vs    MKS SOKÓŁ NIEMODLIN

1-8

Tym razem porażka z Niemodlinem, a do zakończenia I rundy rozgrywek IV ligi tenisa stołowego pozostał naszym reprezentantom jeszcze tylko jeden pojedynek. Najbliższym rywalem będzie zespół GROM Szybowice. Aktualnie zajmujemy 5 miejsce w tabeli, w stawce 10 uczestniczących drużyn.

 

Szkółki

Szkółka Piłkarska AS Dobrodzień Szkółka Koszykarska Basket Dobrodzień

Wydarzenia

Partnerzy

Kotarski Informatyka Raspberry Novelle Butik Online
Patronat honorowy:
Urząd Miejski w Dobrodzieniu DOKIS Stowarzyszenie Dobrodzień Potrzebującym Kulisy Powiatu ool24.pl
2024 © Dobrodzieński Portal Sportowy
Realizacja PORTALU: Kotarski Informatyka & Raspberry