Dobrodzieński Portal Sportowy

Facebook

TENISIŚCI DOKiS W WALCE

O UTRZYMANIE W IV LIDZE

Porażkami z Kędzierzynem, Szybowicami i Głubczycami zakończyli sezon tenisiści stołowi dobrodzieńskiego DOKiS-u. W tabeli nasz zespół uplasował się na 9 miejscu i teraz czeka go dalsza walka w barażach o utrzymanie z drużyną z V ligi.

[W artykule wyniki trzech ostatnich pojedynków i podsumowanie sezonu]

DOKiS DOBRODZIEŃ - MMKS KĘDZIERZYN KOŹLE 0-8
DOKiS DOBRODZIEŃ - LZS GROM SZYBOWICE 5-8
DOKiS DOBRODZIEŃ - KTS LEW GŁUBCZYCE 5-8

Jak relacjonuje Tomasz Oliwa, mecz z Kędzierzynem mógł  zakończyć się innym wynikiem niż 8-0, gdyż koledzy K. Małczak ze J. Stefanem w deblu prowadzili w setach 2-1, ale niestety w piątym secie przegrali na przewagi 12-10 i mecz 3-2. Podobną sytuację miał T. Oliwa, który w singlu prowadził 2-0, a w trzeciej partii miał piłki meczowe. Niestety nie utrzymał prowadzenia i cały mecz zakończył się wynikiem 3-2 dla rywala.

Mecz z Szybowicami rozpoczął się dobrze dla naszej drużyny, gdyż prowadziliśmy w całym spotkaniu już 5-3, jednak przeciwnicy nie pozwolili nam na zwycięstwo i mocno wzięli się do gry. T. Oliwa i K. Zyga mieli możliwość zdobycia 6 i 7 punktu, który doprowadziłby do remisu, lecz przegrali swoje partie 3-2. Ostatecznie spotkanie zakończyło się wynikiem 8-5 dla gości.
Punkty dla naszej drużyny zdobyli: J. Stefan 2, T. Oliwa 1,5 i K. Zyga 1,5.

Spotkanie z Lwem Głubczyce miało taką samą dramaturgię jak z Szybowicami. Przeciwnicy już na początku wyrobili przewagę prowadząc w meczu 4-2. Nasza drużyna próbowała niwelować tę stratę i częściowo się to udało, jednak ostatecznie spotkanie zakończyło się wynikiem 8-5 dla gości.
Punkty dla naszej drużyny zdobyli: T. Oliwa 2,5 i K. Zyga 2,5.

- "Ostatecznie zakończyliśmy rozgrywki na 9 miejscu, wygrywając w całym sezonie tylko 3 mecze, które dały nam w rezultacie 6 punktów" - podsumowuje sezon Tomasz Oliwa - "Nie był to udany sezon dla naszej drużyny z powodów kadrowych. Nie zakończyliśmy jeszcze rozgrywek. Przed nami spotkania barażowe o utrzymanie w IV lidze z drużyną z V ligi".