Dobrodzieński Portal Sportowy

Dobrodzieński Portal Sportowy

Facebook

DZIEJE SIĘ W TENISIE

fot. Archiwum tenisistów

Dobre wyniki odnotowali nasi tenisiści w odbywających się w tym sezonie imprezach tenisa ziemnego. Na uwagę zasługuje świetna dyspozycja Marka Grabinskiego, który zdobył tytuł wicemistrzowski w solidnie obsadzonej singlowej Zimowej Lidze Tenisa Ziemnego w Lublińcu. W tej samej lidze, lecz w grach deblowych bardzo dobrze spisał się również dobrodzieński debel - Błażej Kamiński i Marek Grabinski, zdobywając wicemistrzostwo. Dodatkowo Błażej Kamiński osiągnął sukces na turnieju debla w Zawadzkiem, gdzie najwyższy stopień podium wywalczył grając w parze z tenisistą z Ozimka. Gratulujemy naszym reprezentantom!

[W artykule wyniki i krótka relacja z powyższych imprez]

TURNIEJOWE SUKCESY TENISISTÓW

fot. Archiwum Tenisistów

Wrzesień obfitował w kilka turniejów, w których z powodzeniem brali udział tenisiści z Dobrodzienia. Do naszych czołowych zawodników - Marka Grabinskiego i Błażeja Kamińskiego, dołączył po kilku latach przerwy Arkadiusz Macha (na zdj.), przynosząc, podobnie jak wspomniani wcześniej tenisiści, splendor dla dobrodzieńskiego tenisa. Zapraszamy do obejrzenia foto-relacji i wyników z turniejów rozgrywanych w Lublińcu, Kluczborku i Zawadzkiem.

TURNIEJOWE OSIĄGNIĘCIA NASZYCH TENISISTÓW

fot. Archiwum Portalu

W kolejnym artykule o tenisowych zmaganiach naszych reprezentantów przytoczę ich wyniki w okresie od czerwca do sierpnia 2015r., uzyskane w turniejach na tenisowych arenach Opolszczyzny i nie tylko. Przypomnę, że w tenisie amatorskim reprezentują nas trzej panowie: Marek Grabinski, Błażej Kamiński (obaj na zdj.) i Paweł Lempa, którzy całkiem przyzwoicie radzą sobie w okolicznych tenisowych ligach amatorskich, a do tego biorą udział w wielu turniejach. W artykule przeczytacie nie tylko o tym, jakie osiągają oni wyniki w poszczególnych imprezach tenisowych, ale też kto z Dobrodzienia małymi krokami na korcie idzie w ślady Agnieszki Radwańskiej i Jerzego Janowicza.

LIGOWE LATO TENISISTÓW

Nieźle prezentują się nasi reprezentanci w okolicznych amatorskich ligach tenisowych, notując awanse do wyższych szczebli rozgrywek ligowych w Strzelcach Opolskich oraz Kluczborku. Nadal najlepiej radzi sobie Marek Grabinski (zdj.), który utrzymuje solidną formę i powalczy o miano najlepszego zawodnika w powiecie strzeleckim, a równocześnie, wraz z Błażejem Kamińskim, ma aspiracje powrotu do tenisowej elity w Kluczborku.

[W artykule krótkie relacje z rozgrywek ligowych oraz zdjęcia]

MAJOWE WYSTĘPY DOBRODZIEŃSKICH TENISISTÓW

fot. Archiwum Portalu

W dniu 1 maja zainaugurowano 2 edycję Ligi Tenisowej organizowanej w powiecie Strzelce Opolskie. Dobrodzień reprezentuje 3 zawodników: Błażej Kamiński, Marek Grabinski oraz debiutujący Paweł Lempa. Liga składa się z dwóch grup (A i B) i 22 zawodników. W każdej grupie gra po 11 tenisistów systemem każdy z każdym. To pierwszy etap, który jest kwalifikacją do gry w 1 i 2 lidze. Drugi etap zmagań ligowych to już gra w 1 lidze (awans z każdej grupy po 5 najlepszych graczy) oraz drugiej lidze (zawodnicy z miejsc 6-11). Aktualnie najlepsze wyniki osiąga Marek Grabinski, który nie przegrał jak dotąd żadnego pojedynku. Przed tenisistami jeszcze daleka droga, ponieważ liga zakończy się dopiero 4 października 2015r.

[W artykule wyniki naszych reprezentantów]

Szkółki

Szkółka Piłkarska AS Dobrodzień Szkółka Koszykarska Basket Dobrodzień

Wydarzenia

Partnerzy

Kotarski Informatyka Raspberry Novelle Butik Online
Patronat honorowy:
Urząd Miejski w Dobrodzieniu DOKIS Stowarzyszenie Dobrodzień Potrzebującym Kulisy Powiatu ool24.pl
2022 © Dobrodzieński Portal Sportowy
Realizacja PORTALU: Kotarski Informatyka & Raspberry